O nás

Ponúkame Vám široký sortiment kvalitných tapiet unikátnych vzorov a farieb a samozrejme aj služby v odbore tapetovania.  Pracujeme na profesionálnej úrovni, ktorú zaisťujú len vyučení a vyškolení pracovníci. Našou snahou je vybudovať fungujúcu firmu, na ktorú sa naši zákazníci vždy radi obrátia. Sme si vedomí, že toho je možné dosiahnuť len poctivo vykonanou prácou, spoľahlivosťou a maximálnou snahou uspokojovať želania a požiadavky zákazníka za rozumné ceny, pretože kvalita nami poskytovaných služieb nie je podmienená vysokými cenami.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať .

Pekné bývanie 2008

Kúzelníci stien

 

Majú čarovnú silu. Rýchlo a účinne dokážu oživiť tvár interiéru. Presvedčte sa na vlastné oči, čo dokážu tapety.

 

Priam vyzývajú na hru s optickými efektmi a s plasticitou vzorov. Fungujú ako zázračný mejkap. Šikovne korigujú proporčné nedostatky miestnosti. Podľa želania priestor zmenšia, zväčšia či rozčlenia. Tmavé kúty rozjasnia, presvetlené plochy utlmia. Už dávno neplatí, že v rámci jednej miestnosti musíte ostať pri rovnakom dezéne. Bez obáv kombinujte odlišné motívy aj na jednej stene. Nezabúdajte pritom, že neveľká miestnosť znesie menej experimentov s farbami a menšiu dávku vzorov. Na susediacich plochách obľubuje iba kombináciu príbuzných odtieňov. V ideálnom prípade výrazný model sprevádza skromnejší jedinec. Kontrastná farebnosť potrebuje na prezentáciu svojich schopností väčší priestor. Nenápadné a decentné vzory nechajú viac vyniknúť tvar nábytku.

Koniec hľadania

Časy, keď ponuka na trhu bola mizerná, sú dávno za nami. Novodobé tapety núkajú nekonečné variácie oblečenia stien. Súčasné trendy prajú nápaditej potlači, či už vo forme kvetinových motívov, alebo geometrických tvarov. Nosia sa hlavne sýte a bláznivé kolory. V ponuke nechýbajú ani štylizované barokové ornamenty. Aktuálne sa už preobliekli aj do neutrálnych tónov. Stálicou farebnej palety sú čierna a antracitová, mnohokrát s lesklým nádychom. V kolekciách nájdete aj menej výstredné, klasické vzory. Sortiment dopĺňajú bordúry, ktorých vzor ladí s tapetami.

Premyslená voľba

Hoci tapety podliehajú módnym trendom, väčšina z nás ich nemení každú sezónu. Už pred kúpou si dobre premyslite, aký vzor bude pre váš interiér najvhodnejší. Nepodliehajte momentálnemu impulzu, ktorý by ste mohli neskôr oľutovať. Neobjednávajte si tapety z tlačených katalógov, ktoré môžu farebnosť skresľovať, ale podľa reálnych vzoriek. Pri kúpe počítajte aj s rezervou, ktorú ovplyvňuje hlavne veľkosť vzoru a zložitosť nadväzovania motívu. Dokupovaný materiál už nemusí mať rovnaký odtieň ako pôvodne objednaný. Štandardná rolka vystačí približne na 5 m2 steny alebo stropu. Na internetových stránkach výrobcov či predajcov tapiet nájdete praktickú tabuľku na výpočet potrebného množstva tapiet aj s rezervou. Väčšina vzorov sa dodáva iba na objednávku, počítajte spravidla s tridsaťdňovou lehotou. Pri preberaní tovaru sa uistite, či jednotlivé rolky pochádzajú z totožnej výrobnej šarže, či sú v zodpovedajúcej kvalite a množstve, či je dodaný správny odtieň a rozmer. Ak sú zvitky z inej série, môže vás nemilo prekvapiť ich farebná odlišnosť.

Samostatná tvorba

Ak sa rozhodnete pre svojpomocné tapetovanie, pri strihaní vzorovaných tapiet dbajte na to, aby motívy nadväzovali na seba aj na výšku, aj na šírku. K výške miestnosti pridajte dĺžku opakovania vzoru a 5 – 10 centimetrov na zarovnanie. Spôsob napájania a požiadavku na presah nájdete na etikete. Tapetové symboly sú všeobecne platné v rámci celej Európy a informujú o kvalite materiálu, spôsobe aplikácie Do vlhkých priestorov sú vhodné len tapety s povrchovou úpravou odolnou proti pôsobeniu vody. Odolnosť tapiet má svoje hranice. Žiadna neznesie dlhodobý priamy kontakt s vodou. Najviac exponovaným miestom sú spoje. Preto po nalepení každý spoj natrite čistou disperziou alebo vyplňte bezfarebným sanitárnym silikónom. Záclony, poÈahové a dekoraãné látky s rovnakou potlačou ako tapety umožňujú dokonale doladiť interiér. a údržby. Význam piktogramov zistíte na internetových stránkach či priamo u výrobcov alebo predajcov. Každý typ tapety vyžaduje iné zaobchádzanie, preto si dôkladne naštudujte aj priložený návod. Niektoré sa lepia tesne vedľa seba, iné cez seba, pri niektorých sa lepidlo natiera na stenu, pri iných na tapetu. Ak sa lepidlo nanáša na rolku, dodržte odporúčaný čas nasiaknutia. Vopred si nachystajte jeden až dva pásy, nikdy nie viac. Pri kúpe lepidla sa vždy riaďte odporúčaním výrobcu. Ťažšie tapety vyžadujú hustejšie lepidlo, ale v tenšej vrstve. Ak sa na tapetovanie necítite, využite službu špecializovanej firmy. Cena luxusnejších tapiet sa pohybuje rádovo nad tisíc korún za m2, na nich sa učiť neoplatí.

 

 

lepsiebyvanie.centrum.sk/moj-byt/660625/tapety-su-spat